Umumi Alanlarda Hijyenin Önemi

Umumi Alanlarda Hijyenin Önemi

Günümüz toplumumuzda insanlık hastalıklarla savaş halindedir. Bunların başında kanser, enfeksiyon hastalıkları, hiv, sonumu yolları hastalıkları, verem, gibi birbirinde farklı sepelerden oluşan hastalıklar vardır. Tabi ki bunların bazıları genetik, bazıları beslemeden, bazıları bulaşıcı ve bazıları ise çevresel faktörler kaynaklanmaktadır. Ama bir gerçek var ki sağlıklı yaşam açısından hijyen ciddi öneme sahiptir. Hijyen, çevresel faktörlerden etkilenir. İnsanların kişisel temizliğine sağlıklı dikkatsizliği ya da umumi alanlardaki hijyensiz ortamlar, hastalıklara davet çıkarmaktadır.  Örneğin güçlü bir bağışıklık sistemimizin olması için el temizliği şarttır. Çünkü yeteri kadar el hijyenine dikkat edilmediği sürece, enfeksiyon hastalıklarına yol açabilmektedir.


Ortak kullanım alanlarında insanlar, kullandıkları ekipmanlar sebebiyle birbirleriyle direk ya da dolaylı olarak temas halindedir. Hastaneler, Okullar, İşyerleri, AVM’ler, oteller, restoranlar, kafeteryalar gibi ortak kullanıma açık alanların tuvaletleri hijyen konusunun zorlaştığı en önemli yerdir. Bu alanlarda kullanılan klozet kapağı, kapı kolu, musluklar, sabunluk gibi araçlar insanların ortak temas ettiği kısımlardır. Bu ortamlardaki bulunan malzemede bakteriler bulundurabilir. Gözle görünmeyen bu bakteriler, virüsler hastalıklara sebep açabilir. Bu sebeplerden dolayı hijyen tuvaletlerde dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bunun önüne geçebilmek için dikkat edilmesi gereken hususların başında belirli aralıklar temizliğinin yapılması, havalandırılmasıdır. Ayrıca, burada kullanılan malzemeler doluluğuna dikkat edilmelidir. Örneğin Ellerimizi yıkayabilmek için sabunluk/ köpüklük olması ve bunların içlerinin sürekli kontrol edilmesi gerekir. Öte yandan kağıtlıkların içlerini sürekli dolu olması gerekmektedir.


Umumi Alanlarda Kullanılan Temizlik Ekipmanlarının Temini

Diğer bir problem ise maalesef tuvalet ve lavabolara yeteri kadar temizlik ekipmanların konulmamasıdır. İşte bu noktada Efor Metal ailesi olarak paslanmaz çelikten (krom)  pedallı çöp kovası, pratik kapak çöp kovası, döner kapak çöp kovası, renkli çöp kovaları, sallanır kapak çöp kovaları, ofis tipi çöp kovaları, fileli çöp kovaları, yanmaz çöp kovaları, büyük boy kağıt atık çöp kovaları, çatı kapak çöp kovaları, klozet fırçalıkları, wc fırçalıkları, renkli wc fırçalıkları, duvara monte fırçalıklar, akıllı kapak fırçalıklar, kare fırçalıklar, kağıt bekletmelikler, set üstü sabunluklar, duvara montajlı sabunluklar, köpüklükler, ankastre sabunluklar, ankastre köpüklükler, sensörlü otomatik kağıt vericiler, el kurutma cihazları, z katlama kağıt vericiler, jumbo ve cimri kağıt vericiler, klozet kapak örtü vericisi gibi tuvalet alanlarında hijyeni saplayacak apartları yıllardır üretmekteyiz. Amacımız bu alandaki ihtiyaca cevap verebilmektir. Tabi yukarıda bahsi geçen ürünlerin üretirken en çok önem verdiğimiz konu ürün dayanıklılığıdır. Bir yandan her bütçeye uygun ürünler üretmeye çalışırken, bir yandan da kalitemizden taviz vermeden sorumluluklarımız yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Ürettiğimiz ürünler toplumda ihtiyaçlarını karşılama konusunda destek olmaktadır. Yerli ve milli ürünlerimizin vermiş olduğu haklı gururla umumi alanlarda kullanılan temizlik ekipmanları üretimine hız kesmeden devam edeceğiz.


paslanmaz çelikten (krom)  pedallı çöp kovası pratik kapak çöp kovası, renkli çöp kovaları klozet fırçalıkları, wc fırçalıkları, renkli wc fırçalıkları, duvara monte fırçalıklar, akıllı kapak fırçalıklar, kare fırçalıklar sensörlü otomatik kağıt vericiler, el kurutma cihazları, z katlama kağıt vericiler set üstü sabunluklar, duvara montajlı sabunluklar, köpüklükler, ankastre sabunluklar, ankastre köpüklükler sallanır kapak çöp kovaları, büyük boy kağıt atık çöp kovaları, çatı kapak çöp kovaları

Paslanmaz çelik pedallı çöp kovalarımızın bazı özellikleri aşağıdaki gibidir, detaylı bilgi için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.


✅ Banyo ve Ofis için ideal; Efor pedallı krom çöp kovaları dar alanlar için çok idealdir. Pratik kullanım için tasarlanmıştır. İşinize engel olmaz, hayatınızı kolaylaştırır.

✅ Güçlü Plastik(Metal) Pedal; Bas Gitsin! Uzun sure dayanıklı ürünlerimiz  binlerce adet pedala basılacak şekilde tasarlanmıştır. Güçlü pedal sayesinde çöp kutusuna dokunmak zorunda kalmazsınız.

✅ Paslanmaz Çöp kovalarımızın içerisinde çıkarılabilir iç kova; Kolaylıkla çıkarılabilen iç kova sayesinde kolaylıkla çöp poşetinizi değiştirebilirsiniz.

✅ İç Menteşe ile Duvarınız Zarar Görmez; Kullandığımız iç menteşe sayesinde çöp kovanızı duvara dayayabilirsiniz. Kapak açıldığında duvarınıza değmeyecek, dolayısıyla evinize/işyerinize zarar vermeyecektir.

✅ Modern oval tasarımı ile evinize, işyerinize stil katın. Akıllı tasarımı ile yer kaplamaz, iç menteşeleri sayesinde duvarınıza zarar vermez. Pratik kullanım sağlar.

 

 

Tamamen Yerli ve MilliÇevre dostu, önceliği insan sağlığı olan bir marka : Efor

Efor Metal Tamamen Yerli ve Milli

4 Kıta 50 Ülkede Efor Metal Ürünleri
Kullanılıyor

4 Kıta 50 Ülkede Efor Metal Ürünleri Kullanılıyor
Web Tasarım & Yazılım | INVIVA